VMS-R010-1.0-U
型號描述:
10 mOhms ±1% 4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Foil
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.01,
型號:
VMS-R010-1.0-U
品牌:
Isabellenhuette USA
原廠包裝量:
起訂量:9000 倍增量:1
Resistance
10 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
4W
Composition
Metal Foil
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
20ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
Size / Dimension
0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)