首頁 > CUI Inc.代理商 > VMS-300A-24
影像僅供參考,以產品規格為準
VMS-300A-24
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 90 ~ 264 VAC Input
機箱式電源 300W 24V 12.5A 3x5 Open Medical
型號:
VMS-300A-24
品牌:
CUI Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
1
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
8.33 A
Power (Watts)
200W (300W Forced Air)
Applications
Medical
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
93.5%
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.1mm)