首頁 > Infineon代理商 > IPW65R041CFDFKSA2
影像僅供參考,以產品規格為準
IPW65R041CFDFKSA2
型號描述:
N-Channel 650 V 68.5A (Tc) 500W (Tc) Through Hole PG-TO247-3
型號:
IPW65R041CFDFKSA2
品牌:
Infineon
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
30
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-247-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
68.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
41mOhm @ 33.1A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
500W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 3.3mA
Supplier Device Package
PG-TO247-3
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
300 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
8400 pF @ 100 V