首頁 > Infineon代理商 > IPW60R099P7XKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPW60R099P7XKSA1
型號描述:
N-Channel 600 V 31A (Tc) 117W (Tc) Through Hole PG-TO247-3
型號:
IPW60R099P7XKSA1
品牌:
Infineon
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
30
起訂量:30 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-247-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
31A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
99mOhm @ 10.5A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
117W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 530µA
Supplier Device Package
PG-TO247-3
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
45 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1952 pF @ 400 V