IPW60R055CFD7XKSA1
- 型號描述:
N-Channel 600 V 38A (Tc) 178W (Tc) Through Hole PG-TO247-3
- 型號:
- IPW60R055CFD7XKSA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-247-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 38A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 55mOhm @ 18A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 178W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.5V @ 900µA
- Supplier Device Package
- PG-TO247-3
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 600 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 79 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 3194 pF @ 400 V