首頁 > Infineon Technologies代理商 > IPP60R180P7XKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPP60R180P7XKSA1
型號描述:
N-Channel 650 V 18A (Tc) 72W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
MOSFET N-CH 650V 18A TO220-3
型號:
IPP60R180P7XKSA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
180mOhm @ 5.6A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
72W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 280µA
Supplier Device Package
PG-TO220-3
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
25 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1081 pF @ 400 V