IPP50R520CPXKSA1
型號描述:
N-Channel 500 V 7.1A (Tc) 66W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
型號:
IPP50R520CPXKSA1
品牌:
Infineon Technologies AG
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:348 倍增量:1
Packaging
Bulk
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
7.1A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
520mOhm @ 3.8A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
66W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 250µA
Supplier Device Package
PG-TO220-3-1
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
500 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
17 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
680 pF @ 100 V