首頁 > Infineon代理商 > IPP320N20N3GXKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPP320N20N3GXKSA1
型號描述:
N-Channel 200 V 34A (Tc) 136W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
型號:
IPP320N20N3GXKSA1
品牌:
Infineon
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:50 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
32mOhm @ 34A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
136W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 90µA
Supplier Device Package
PG-TO220-3
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
29 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2350 pF @ 100 V