IPP130N20NM6AKSA1
- 型號描述:
N-Channel 200 V 11A (Ta), 87A (Tc) 3.8W (Ta), 234W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-U04
- 型號:
- IPP130N20NM6AKSA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 200 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 11A (Ta), 87A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V, 15V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 12mOhm @ 65A, 15V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.5V @ 129µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 56 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 3800 pF @ 100 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3.8W (Ta), 234W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)