IPP111N15N3GXKSA1
- 型號描述:
N-Channel 150 V 83A (Tc) 214W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
- 型號:
- IPP111N15N3GXKSA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- Packaging
- Tube
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 83A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 11.1mOhm @ 83A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 214W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 160µA
- Supplier Device Package
- PG-TO220-3
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 8V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 150 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 55 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 3230 pF @ 75 V