首頁 > Infineon Technologies代理商 > IPP030N10NF2SAKMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPP030N10NF2SAKMA1
型號描述:
N-Channel 100 V 25A (Ta), 179A (Tc) 3.8W (Ta), 250W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-U05
型號:
IPP030N10NF2SAKMA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
25A (Ta), 179A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3mOhm @ 80A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
3.8W (Ta), 250W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
3.8V @ 140µA
Supplier Device Package
PG-TO220-3-U05
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
127 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
6000 pF @ 50 V