IPP029N15NM6AKSA1
- 型號描述:
N-Channel 150 V 24A (Ta), 197A (Tc) 3.8W (Ta), 395W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
- 型號:
- IPP029N15NM6AKSA1
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-220-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 24A (Ta), 197A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 2.8mOhm @ 100A, 15V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3.8W (Ta), 395W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 276µA
- Supplier Device Package
- PG-TO220-3-1
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 8V, 15V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 150 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 137 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 9900 pF @ 75 V