IPP026N10NF2SAKMA1
- 型號描述:
- 型號:
- IPP026N10NF2SAKMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 27A (Ta), 184A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 6V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 2.6mOhm @ 100A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.8V @ 169µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 154 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 7300 pF @ 50 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3.8W (Ta), 250W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)