IAUC28N08S5L230ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 80 V 28A (Tc) 38W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-33
MOSFET N-CH 80V 28A 8TDSON-33
- 型號:
- IAUC28N08S5L230ATMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 28A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 23mOhm @ 14A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 38W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2V @ 11µA
- Supplier Device Package
- PG-TDSON-8-33
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 80 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 15.1 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 867 pF @ 40 V