首頁 > Infineon Technologies代理商 > IAUC28N08S5L230ATMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IAUC28N08S5L230ATMA1
型號描述:
MOSFET MOSFET_(75V 120V(
型號:
IAUC28N08S5L230ATMA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-PowerTDFN
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
28A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
23mOhm @ 14A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
38W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 11µA
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-33
Grade
Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
80 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
15.1 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
867 pF @ 40 V