首頁 > Infineon Technologies代理商 > BSC109N10NS3GATMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
BSC109N10NS3GATMA1
型號描述:
N-Channel 100 V 63A (Tc) 78W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-1
MOSFET N-CH 100V 63A TDSON-8-1
型號:
BSC109N10NS3GATMA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-PowerTDFN
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
63A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
10.9mOhm @ 46A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
78W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 45µA
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-1
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
35 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2500 pF @ 50 V