BSC096N10LS5ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 100 V 40A (Tc) 3W (Ta), 83W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-6
MOSFET N-CH 100V 40A TDSON-8-6
- 型號:
- BSC096N10LS5ATMA1
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-PowerTDFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 40A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 9.6mOhm @ 20A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3W (Ta), 83W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.3V @ 36µA
- Supplier Device Package
- PG-TDSON-8-6
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 14.6 nC @ 4.5 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2100 pF @ 50 V