BSC014N06NSSCATMA1
- 型號描述:
N-Channel 60 V 261A (Tc) 3W (Ta), 188W (Tc) Surface Mount PG-WSON-8-2
MOSFET N-CH 60V 261A WSON-8
- 型號:
- BSC014N06NSSCATMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 60 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 261A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 6V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.4mOhm @ 50A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.3V @ 120µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 104 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 8125 pF @ 30 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3W (Ta), 188W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)