首頁 > IXYS代理商 > IXFB150N65X2
影像僅供參考,以產品規格為準
IXFB150N65X2
型號描述:
N-Channel 650 V 150A (Tc) 1560W (Tc) Through Hole PLUS264?
型號:
IXFB150N65X2
品牌:
IXYS
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-264-3, TO-264AA
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
150A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
17mOhm @ 75A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
1560W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
5.5V @ 8mA
Supplier Device Package
PLUS264™
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±30V
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
430 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
20400 pF @ 25 V