首頁 > ITT Cannon, LLC代理商 > VG95234D28A63SN
影像僅供參考,以產品規格為準
VG95234D28A63SN
型號描述:
28 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
CIRCULAR
型號:
VG95234D28A63SN
品牌:
ITT Cannon, LLC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:100 倍增量:1
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
28
Shell Size - Insert
28-A63
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature
Termination
Crimp
Fastening Type
Reverse Bayonet Lock
Orientation
N (Normal)
Primary Material
Metal
Shell Material
Aluminum Alloy
Shell Finish
Olive Drab Chromate over Cadmium
Contact Finish - Mating
Silver
Color
Olive Drab
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating
Features
Backshell, Cable Clamp
Shielding
Shielded
Current Rating (Amps)
22A
Voltage Rating
50VAC, 75VDC
Cable Opening
0.843" (21.40mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C