首頁 > ITT Cannon代理商 > VG95328D12-10PNJ
影像僅供參考,以產品規格為準
VG95328D12-10PNJ
型號描述:
10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
型號:
VG95328D12-10PNJ
品牌:
ITT Cannon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle, Male Pins
Number of Positions
10
Grade
Qualification
Shell Size - Insert
12-10
Shell Size, MIL
Mounting Type
Panel Mount
Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Termination
Crimp
Fastening Type
Reverse Bayonet Lock
Orientation
N (Normal)
Primary Material
Metal
Shell Material
Aluminum Alloy
Shell Finish
Olive Drab Chromate over Cadmium
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Olive Drab
Ingress Protection
Material Flammability Rating
Features
Shielding
Unshielded
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
1500VAC, 2100VDC
Cable Opening
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C