IPW60R099P6XKSA1
- 型號描述:
N-Channel 600 V 37.9A (Tc) 278W (Tc) Through Hole PG-TO247-3
- 型號:
- IPW60R099P6XKSA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 10-15工作天
- 原廠包裝量:
- 30
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:30
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-247-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 37.9A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 99mOhm @ 14.5A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 278W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.5V @ 1.21mA
- Supplier Device Package
- PG-TO247-3
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 600 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 70 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 3330 pF @ 100 V