首頁 > INFINEON代理商 > IPP60R180C7XKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPP60R180C7XKSA1
型號描述:
N-Channel 600 V 13A (Tc) 68W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
型號:
IPP60R180C7XKSA1
品牌:
INFINEON
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
13A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
180mOhm @ 5.3A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
68W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 260µA
Supplier Device Package
PG-TO220-3-1
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
24 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1080 pF @ 400 V