首頁 > INFINEON TECHNOLOGIES代理商 > IPP50R190CEXKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPP50R190CEXKSA1
型號描述:
N-Channel 500 V 18.5A (Tc) 127W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
型號:
IPP50R190CEXKSA1
品牌:
INFINEON TECHNOLOGIES
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 6.2A, 13V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
127W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 510µA
Supplier Device Package
PG-TO220-3
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
13V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
500 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
47.2 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1137 pF @ 100 V