首頁 > INFINEON TECHNOLOGIES代理商 > IPP111N15N3GXKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPP111N15N3GXKSA1
型號描述:
N-Channel 150 V 83A (Tc) 214W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
型號:
IPP111N15N3GXKSA1
品牌:
INFINEON TECHNOLOGIES
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
83A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
11.1mOhm @ 83A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
214W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 160µA
Supplier Device Package
PG-TO220-3
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
8V, 10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
55 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3230 pF @ 75 V