IAUT240N08S5N019ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 80 V 240A (Tc) 230W (Tc) Surface Mount PG-HSOF-8-1
- 型號:
- IAUT240N08S5N019ATMA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 80 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 240A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 6V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.9mOhm @ 100A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.8V @ 160µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 130 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 9264 pF @ 40 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 230W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)