IAUCN08S7N013ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 80 V 274A (Tj) 219W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-53
- 型號:
- IAUCN08S7N013ATMA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-PowerTDFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 274A (Tj)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.3mOhm @ 88A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 219W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.2V @ 130µA
- Supplier Device Package
- PG-TDSON-8-53
- Grade
- Automotive
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 7V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 80 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 116 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 8402 pF @ 40 V