IAUC120N06S5L015ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 60 V 235A (Tj) 167W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-43
- 型號:
- IAUC120N06S5L015ATMA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 60 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 235A (Tj)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.5mOhm @ 60A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.2V @ 94µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 114 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 8193 pF @ 30 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 167W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)