首頁 > IDEC代理商 > RV8H-L-AD12-C1D2
影像僅供參考,以產品規格為準
RV8H-L-AD12-C1D2
型號描述:
工業繼電器 RV 6mm 12VAC w/Screw Sckt C1D2
型號:
RV8H-L-AD12-C1D2
品牌:
IDEC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
DIN Rail
Coil Voltage
12VAC/DC
Contact Form
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current)
6 A
Switching Voltage
400VAC, 125VDC - Max
Load - Max Switching
2400VA, 750W
Coil Current
15.5 mA
Coil Type
Non Latching
Features
Socket Included
Termination Style
Screw Terminal
Seal Rating
Coil Insulation
Must Operate Voltage
10.8 VAC/DC
Must Release Voltage
840 mVAC/DC
Operate Time
15 ms
Release Time
20 ms
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C