首頁 > IDEC代理商 > RV8H-2S-D24-C1D2
影像僅供參考,以產品規格為準
RV8H-2S-D24-C1D2
型號描述:
工業繼電器 14mm DPDT 24VDC Spring C1D2
型號:
RV8H-2S-D24-C1D2
品牌:
IDEC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Socket Included
Mounting Type
DIN Rail
Coil Voltage
24VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Termination Style
Spring Terminal
Approval Agency
CE, cULus
Relay Type
General Purpose
Coil Current
20 mA
Coil Type
Non Latching
Seal Rating
Contact Material
Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current)
6 A
Switching Voltage
250VAC - Nom
Must Release Voltage
1.68 VDC
Must Operate Voltage
19.2 VDC