FX23L-40P-0.5SV10(20)
- 型號描述:
40 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
44 (40 + 4 POWER) POSITION CONNE
- 型號:
- FX23L-40P-0.5SV10(20)
- 品牌:
- Hirose Electric Co Ltd
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 350
數量:
- Connector Type
- Header, Outer Shroud Contacts
- Number of Positions
- 40
- Pitch
- 0.020" (0.50mm)
- Number of Rows
- 2
- Mounting Type
- Surface Mount
- Features
- Board Guide
- Contact Finish
- Gold
- Contact Finish Thickness
- Mated Stacking Heights
- Height Above Board
- 0.504" (12.80mm)