首頁 > Hirose Connector代理商 > FX23L-40P-0.5SV10(20)
影像僅供參考,以產品規格為準
FX23L-40P-0.5SV10(20)
型號描述:
40 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
板對板及夾層連接器
型號:
FX23L-40P-0.5SV10(20)
品牌:
Hirose Connector
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
350
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Header, Outer Shroud Contacts
Number of Positions
40
Pitch
0.020" (0.50mm)
Number of Rows
2
Mounting Type
Surface Mount
Features
Board Guide
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
Mated Stacking Heights
Height Above Board
0.504" (12.80mm)