首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > FX23L-40P-0.5SV10
影像僅供參考,以產品規格為準
FX23L-40P-0.5SV10
型號描述:
44 (40 + 4 Power) Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
CONN HDR
型號:
FX23L-40P-0.5SV10
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Header, Outer Shroud Contacts
Number of Positions
44 (40 + 4 Power)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Number of Rows
2
Mounting Type
Surface Mount
Features
Board Guide
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights
Height Above Board
0.348" (8.84mm)