首頁 > Hirose Electric Co Ltd代理商 > FX23-40P-0.5SV20(20)
影像僅供參考,以產品規格為準
FX23-40P-0.5SV20(20)
型號描述:
44 (40 + 4 Power) Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
CONN HDR
型號:
FX23-40P-0.5SV20(20)
品牌:
Hirose Electric Co Ltd
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Board Guide
Connector Type
Header, Outer Shroud Contacts
Contact Finish
Gold
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
44 (40 + 4 Power)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Height Above Board
0.506" (12.85mm)
Contact Finish Thickness
Mated Stacking Heights
20mm, 30mm