FX23-100P-0.5SV20(20)
- 型號描述:
100 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
CONN HDR
- 型號:
- FX23-100P-0.5SV20(20)
- 品牌:
- Hirose Electric Co Ltd
數量:
- Connector Type
- Header, Outer Shroud Contacts
- Number of Positions
- 100
- Pitch
- 0.020" (0.50mm)
- Number of Rows
- 2
- Mounting Type
- Surface Mount
- Features
- Board Guide
- Contact Finish
- Gold
- Contact Finish Thickness
- 3.94µin (0.100µm)
- Mated Stacking Heights
- 20mm, 30mm
- Height Above Board
- 0.703" (17.85mm)