DF57H-6S-1.2C(15)
- 型號描述:
6 Rectangular Connectors - Housings Socket Black 0.047" (1.20mm)
CONN RCPT 6POS 1.2MM CRIMP
- 型號:
- DF57H-6S-1.2C(15)
- 品牌:
- Hirose Electric Co Ltd
- Connector Type
- Socket
- Contact Type
- Female Socket
- Number of Positions
- 6
- Pitch
- 0.047" (1.20mm)
- Number of Rows
- 1
- Row Spacing
- Crimp
- Fastening Type
- Swing Lock
- Features
- Insulation Material
- Liquid Crystal Polymer (LCP)
- Operating Temperature
- -35°C ~ 85°C