DF52-5P-0.8C
型號描述:
集管和線殼 Plug 5P Straight 0.8mm Pitch
型號:
DF52-5P-0.8C
品牌:
Hirose Connector
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Plug
Contact Type
Non-Gendered
Number of Positions
5
Pitch
0.031" (0.80mm)
Number of Rows
1
Row Spacing
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Contact Termination
Crimp
Fastening Type
Friction Lock
Color
Black
Features
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C