首頁 > Hirose Connector代理商 > DF53-12P-0.6C
影像僅供參考,以產品規格為準
DF53-12P-0.6C
型號描述:
集管和線殼 Plug, 12pos., 0.6mm Pitch Small & Robust, Wire-to-Board Connecor
型號:
DF53-12P-0.6C
品牌:
Hirose Connector
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bag
Features
Connector Type
Plug
Contact Termination
Crimp
Color
Black
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions
12
Pitch
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C