SMCJ200CA
型號描述:
324V Clamp 4.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AB
型號:
SMCJ200CA
品牌:
Good-Ark Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Supplier Device Package
DO-214AB (SMCJ)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
324V
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)