SR-5-500MA-BK
型號描述:
500 mA 250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Through Hole Radial, Can, Vertical
型號:
SR-5-500MA-BK
品牌:
Eaton Bussmann Series
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:10 倍增量:1
Mounting Type
Through Hole
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
500 mA
Voltage Rating - AC
250 V
Response Time
Slow Blow
Package / Case
Radial, Can, Vertical
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Melting I²t
2.0
Approval Agency
CCC, cULus, KC-MARK, SEMKO, VDE
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Color
Size / Dimension
0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)