SMCJ440AH
型號描述:
713V Clamp 2.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 SMCJE AUTO, 44V
型號:
SMCJ440AH
品牌:
Eaton Electronics
原廠包裝量:
6000
起訂量:204000 倍增量:6000
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
440V
Voltage - Breakdown (Min)
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.1A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Applications
Telecom
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)