SMCJ400AH
型號描述:
648V Clamp 2.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 SMCJE AUTO, 40V
型號:
SMCJ400AH
品牌:
Eaton Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
6000
起訂量:204000 倍增量:6000
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
400V
Voltage - Breakdown (Min)
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.3A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Power Line Protection
No
Applications
Telecom
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)