SMCJ18CA
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 TVS, SMCJ series, 18V Oper., Bi-dir
型號:
SMCJ18CA
品牌:
Eaton Electronics
原廠包裝量:
6000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
51.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)