SMAJ180AH
型號描述:
292V Clamp 1.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 SMAJE AUTO, 18V
型號:
SMAJ180AH
品牌:
Eaton Electronics
原廠包裝量:
10000
起訂量:300000 倍增量:10000
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
180V
Voltage - Breakdown (Min)
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.4A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
Telecom
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)