PTSLR12066V500
- 型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 6V 5 A Ih Surface Mount 1206 (3216 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 6V 5A 1206
- 型號:
- PTSLR12066V500
- 品牌:
- Eaton - Electronics Division
數量:
- Type
- Polymeric
- Voltage - Max
- 6V
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 5 A
- Current - Trip (It)
- 10 A
- Current - Max
- 50 A
- Time to Trip
- 2 s
- Resistance - Initial (Ri) (Min)
- 1 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max)
- 13 mOhms
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Ratings
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric), Concave
- Size / Dimension
- 0.128" L x 0.065" W (3.25mm x 1.65mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.047" (1.20mm)