首頁 > Eaton Electronics代理商 > PTSLR06036V125
影像僅供參考,以產品規格為準
PTSLR06036V125
型號描述:
PTC Resettable Fuse 6V 1.25 A Ih Surface Mount 0603 (1608 Metric), Concave
自恢復保險絲 - PPTC PTSLR0603 1.25A, 6V
型號:
PTSLR06036V125
品牌:
Eaton Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Voltage - Max
6V
Current - Hold (Ih) (Max)
1.25 A
Current - Trip (It)
2.5 A
Current - Max
50 A
Time to Trip
3 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
25 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
140 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric), Concave
Size / Dimension
0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)