PTSLR06036V125
- 型號描述:
PTC Resettable Fuse 6V 1.25 A Ih Surface Mount 0603 (1608 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 1.25A 6V 0603
- 型號:
- PTSLR06036V125
- 品牌:
- Eaton - Electronics Division
數量:
- Type
- Voltage - Max
- 6V
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 1.25 A
- Current - Trip (It)
- 2.5 A
- Current - Max
- 50 A
- Time to Trip
- 3 s
- Resistance - Initial (Ri) (Min)
- 25 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max)
- 140 mOhms
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Ratings
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric), Concave
- Size / Dimension
- 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)