PTS181224V150
- 型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 24V 1.5 A Ih Surface Mount 1812 (4532 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 24V 1.5A 1812
- 型號:
- PTS181224V150
- 品牌:
- Eaton - Electronics Division
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric), Concave
- Size / Dimension
- 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymeric
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Lead Spacing
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 1.5 A
- Current - Trip (It)
- 3 A
- Voltage - Max
- 24V
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.059" (1.50mm)
- Current - Max
- 20 A
- Time to Trip
- 1.5 s
- Resistance - Initial (Ri) (Min)
- 40 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max)
- 120 mOhms