FP1012V2-R070-R
型號描述:
70 nH Unshielded Inductor 84 A 138mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 70NH 84A 138 MOHM SMD
型號:
FP1012V2-R070-R
品牌:
Eaton - Electronics Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:250 倍增量:1
Type
Material - Core
Ferrite
Inductance
70 nH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
84 A
Current - Saturation (Isat)
130A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
138mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)