首頁 > Infineon Technologies代理商 > FP100R12W3T7B11BPSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
FP100R12W3T7B11BPSA1
型號描述:
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 100 A Chassis Mount AG-EASY3B
IGBT 模組 1200 V, 100 A PIM IGBT module
型號:
FP100R12W3T7B11BPSA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
8
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Package / Case
Module
Mounting Type
Chassis Mount
Input
Three Phase Bridge Rectifier
Configuration
Three Phase Inverter
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
NTC Thermistor
Yes
Supplier Device Package
AG-EASY3B
IGBT Type
Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max)
100 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce
21.7 nF @ 25 V